8 Eylül 2014 Pazartesi

5 Uygulanabilir egzersiz ile özgüveninizi arttırın

Pek çok insanın en temel sorunu güven sorunudur. Özgüveninizi artırmanın birkaç basit adımı vardır. Bunları özgüven sahibi olmak istiyorsanız bir egzersiz gibi uygulayabilirsiniz.


Hazırlık
Bir iş toplantısı veya sunum yapacaksanız, hazırlıklı olmanız öz güveninizin yüksek olması açısından çok önemlidir. Pek çok insan bilgilerini sunacak hazırlığı yapmadığı için topluluk karşısında olmaktan endişe duyarlar, bilgisiz oldukları için değil.

Pratik yapmak
Güveni arttırmanın en iyi yolu, pratik yapmaktan geçer. Hazırlığınızı tamamladıktan sonra, defalarca üstünden geçin ve uygulamaya hazır hale gelin.

Yeni bir şey öğrenin
Öğrenmek; özgüven için en değerli egzersizdir. Bir yabancı dil öğrenin, hobinizi biraz daha ciddiye dönüştürür ve tüm detaylarını öğrenin.

Faydalı cümleler
Kendi kendine gaz vermek olarak algılasanız da, bazı küçük cümleler motivasyonu sağlar. “Bunu yapabilirim” “Elbette başarabilirim” vb…

Nefes
Oksijenin gücünü küçümsemeyin. Derin nefes almak sakinleşmenizi ve güveninizi tazelemenizi sağlar. Aklınızdaki endişeleri uzaklaştırmak için derin derin nefes alın.

0 yorum:

Yorum Gönder